Jale Karaalp

Aldığı sahne sanatları ve konservatuvar disiplini uygulama geleneğini, halkla ilişkiler, insan kaynakları, pozitif motivasyon süreçlerine uyarlayarak, etkili iletişim stratejileri geliştirmek, iş yerinde etik ve ahlak kuralları, hitabetin altın kuralları, sanatlı konuşma, sesin kullanımı, doğru nefes alma, ses terapisi, müzikli terapi, diksiyon, beden dili, nefes koçluğu, yaşam koçluğu alanlarında eğitimci ve uygulatıcı olarak kamu kurum ve kuruluşlarında, özel kurumlarda sözleşmeli veya dönemsel hizmetler vermektedir.

Ses terapisi uygulamalarında uzman psikologlarla birlikte yardımcı eğitmen ve uygulayıcı-uygulatıcı olarak aktif görevler yapmaktadır.

Sanatçımız (Uzmanımız) “İnsan nasıl daha sağlıklı yaşar ve verimli düşünür ?” sorusuna cevaben yaptırdığı uygulamalar ile personel ve yöneticilerin doğru nefes almalarını sağlıyor, duruş bozukluklarını gideriyor, ses tonlarını doğru kullanmalarını sağlayarak verimliliği artırıyor. Daha kaliteli bir iletişim ile iş yerinde zinde, pozitif, enerjik bir değişimin temellerini atıyor.

Verdiği seminer ve sunumlar:

*  Stres Yönetimi ve stresle başa çıkma.

* Halkla İlişkiler ve insan kaynakları

* Diksiyon ve Beden-dili

* Sesin Doğru Kullanımı

* Hitabet Sanatı

* Duruş ve Yürüyüş Bozuklukları

* İş Yerinde Görgü ve Etik Kuralları

* Kişisel imaj

* Diyafram Nefesi ile Doğru Nefes Almak

* Protokol ve Nezaket Kuralları

* Daha Kaliteli bir yaşam için yapılacak egzersizler.

* Kelimelerin Gücü ve Sihirli Kelimeler

Eğitmenimiz günümüz çalışma şartlarında stresi yenerek daha sağlıklı düşünebilme ve hayatın pozitif yönlerinin farkında olarak yaşayabilme ve verimliliği yükseltme odaklı seminerler vermektedir.

Eğitimlerinde sahne performansı bilgisini ustalıkla kullanarak, bire bir uygulama yaptırmaktadır.

Dönem dönem Celal Bayar Üniversitesi, Mersin Üniversitesi , Dicle Üniversitesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlükleri, Denetimli Serbestlik İl Müdürlükleri, Milli Eğitim İl ve İlçe Müdürlükleri, Özel Kolej ve Şirketlerde seminerler vermiştir vermektedir.