Diyetisyen Elif Duran

1995 yılında Manisa`da doğmuştur. 8 Eylül Ilköğretim Okulundan birincilik derecesiyle mezun olarak Manisa`nın köklü liselerinden biri olan Manisa Anadolu Öğretmen Lisesine yerleşmiştir.

·Türkiye`nin alanında en iyi devlet üniversitelerinden biri olan Ege Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümüne birinci olarak girdi. 4 yıllık üniversite hayatında BESVAK(Beslenme Eğitim ve Araştırma Vakfı) Başarı Bursu almaya hak kazandı.

·Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi`nde yetişkin sağlığı ve hastalıkları stajını, Dokuz Eylül Üniversitesi Nevvar-Salih İşgören Çocuk Hastanesi`nde çocuk sağlığı ve hastalıkları stajını, Ege Üniversitesi Merkez Mutfak`ta toplu beslenme sistemleri stajını, Konak Toplum Sağlığı Merkezi Obezite Danışma Biriminde toplum beslenmesi stajinı başarıyla tamamladı ve Haziran 2018`de bölüm üçüncüsü olarak mezun oldu.

·Temmuz 2017`de Obezite Cerrahisi Öncesi/Sonrası Beslenme eğitimi almış ve hastalara uygulama fırsatı bulmuştur.

·Ekim 2017`de Uluslararası Sağlıklı Beslenme Kongresine katılmış, çeşitli olgu sunumları yapmıştır.

·Futbolcu Beslenmesi Sempozyumu`na katılmıştır ve sporcu beslenmesi ve saglıgı üzerine eğitimlere sahiptir.

·KEPAN Derneği`nin Izmir`de yapılan iki önemli toplantısına katılmıştır.

·Insülin Direnci Sempozyumu`na katılmış, insülin direnci rahatsızlığı ve diyabet hastalarının eğitimini ve takibini başarılı şekilde yapmıştır.

·Diyabet hastalarının daha iyi kan şekeri yönetimini sağlayan Karbonhidrat Sayımı konusunda yeterli bilgi ve tecrübeye sahiptir.

·Iletişim Becerileri, Beden Dili eğitimi almıştır.

·Bornova Özkanlar Ilkokulunda okul çağı çocuklarında fiziksel aktiviteyi arttırma ve saglıklı beslenme eğitimi üzerine projeler üretmiş ve uygulamıştır.

·Ilgi Alanlari:

Yetişkin Sağlığı ve Hastalıklarında Beslenme Tedavisi

Çocuk Sağlığı ve Hastalıklarında Beslenme Tedavisi

Kilo Verme/Kilo Alma ve Sağlıklı beslenme

Sporcu Beslenmesi

Adölesan Beslenmesi

Gebelikte Beslenme

Emziklilik Döneminde Beslenme

Kurum Mutfakları

Menü planlama